Het Drakenpark van Kompan wordt de opvolger van het speeltoestel De Draak in de wijk Nieuwland. De bewoners van Nieuwland kozen in juli dit ontwerp in een competitie van totaal 3 verschillende leveranciers.
Het speeltoestel De Draak is al ruim 25 jaar dé speelplek in Nieuwland, maar inmiddels is het versleten en toe aan vervanging. In de afgelopen maanden hebben 3 leveranciers van speeltoestellen, te weten Yalp, Kinderland en Kompan, samen met een werkgroep van bewoners, een ontwerp gemaakt voor het terrein van De Draak. Niet alleen het speeltoestel wordt vervangen, maar ook het hele terrein wordt vernieuwd. Er komen:
De nieuwe plek en speeltoestel wordt toegankelijk voor iedereen, ook voor kinderen met een beperking. Volwassenen worden uitgedaagd om meer te gaan bewegen met toestellen om oefeningen mee te doen. Het bestaande terrein van De Draak wordt helemaal opnieuw ingericht en verandert naar een parkachtige omgeving. Eén onderdeel blijft en dat is het bestaande voetbalveld.
Net voor de zomervakantie, op 1 juli 2023, konden de bewoners van Nieuwland de ontwerpen van de 3 leveranciers bekijken tijdens het wijkfeest. Heel veel bewoners maakten hier gebruik van. Alle Nieuwlanders ontvingen thuis een stemkaart waarmee ze tijdens het wijkfeest of in de week daarna (digitaal) een stem konden uitbrengen. In totaal zijn er 964 stemmen ontvangen. Kompan kreeg 38,8 procent van de stemmen.
In de komende maanden werkt Kompan samen met de gemeente het plan in detail uit. Daar worden ook weer belanghebbenden bij betrokken. Vervolgens vraagt de gemeente een omgevingsvergunning aan. De verwachting is dat in 2024 het plan wordt uitgevoerd.
Op deze website staat meer informatie over de plannen.
Bron: gemeente Amersfoort