Zondagmiddag 26 april om 14:30 uur geven Leo Janssen en Egbert Derix een bijzonder orkest in de Sint Martinuskerk te Hoogland. Het is voor Leo een unieke mogelijkheid om in zijn eigen woonplaats een orgel- en saxofoonconcert te geven. Er wordt momenteel druk gerepeteerd voor dit concert.
Ruimte, Klank en Verbeelding
Het concert heeft als thema Ruimte, Klank en Verbeelding. Met improvisaties willen zij laten horen en zien hoe mooi deze ruimte en akoestiek is. Hierdoor ontstaat een samensmelting met het orgel en de saxofoon en wordt een meditatieve sfeer gecreëerd. Leo Janssen bespeelt naast zijn saxofoon ook de Afrikaanse fluit, sopraan-sax. De beide laatste genoemde instrumenten werk heel goed in deze mooie kerk. “Egbert en ik gaan met de ruimte spelen en dat is ook de insteek van dit concert.”
Dit orgel mengt ook heel goed met mijn saxofoon.
In de Sint Martinuskerk wordt het Elbertse Orgel bespeeld. “Ik vind dit orgel fantastisch klinken, vooral in deze kerk en met deze akoestiek. Dit orgel mengt ook heel goed met mijn saxofoon. Dit gaat heel goed samen werken“, aldus Leo. Alle muziekstukken hebben ook een titel en naam. Vooral het stuk 'Isabel' is wel heel bijzonder. Dit muziekstuk heeft Leo namelijk opgedragen aan zijn kleindochter. Daarnaast gaat hij ook het bekende muziekstuk 'In the Beginning' van Egbert en Glenn Corneille spelen. Helaas is Glenn niet meer in ons midden. Hij was een vriend van Egbert en zij studeerden aan het Maastrichts Conservatorium. Egbert werkte ook samen met Glenn Corneille. Hij was een grote inspiratiebron. Als muzikale erfenis heeft Egbert het “requiem" (boek) voor de overleden pianist (2005) geschreven. Met deze muziek wordt het concert afgesloten.
Praktische info
Door een subsidie van Stichting K.F. Hein Fonds, het Sociaal Cultureel Fonds van De Amersfoortse Verzekeringen, Buurtbudget Hoogland en de Vrienden van Martinus is dit concert gratis toegankelijk. Echter staat het vrij na afloop een vrijwillige bijdrage te geven, omdat de toegekende subsidie bedragen van de genoemde fondsen niet geheel dekkend zijn. Het Saxofoon & Orgelconcert Ruimte, Klank en Verbeelding is op zondagmiddag 26 april. Het begint om 14:30 en duurt tot ongeveer 15:30 uur.
Bekijk ook Het Saxofoon & Orgelconcert Ruimte, Klank en Verbeelding.
Ingezonden door Gerard Hilhorst