DierenPark Amersfoort heeft afscheid moeten nemen van de matriarch van de olifantenfamilie: Khine War War. Zij is 39 jaar geworden. Khine War War had al lange tijd last van artrose in haar gewrichten. Medische behandelingen, waaronder pijnbestrijding, hielpen niet meer voldoende om haar een volwaardig leven te laten leiden. Wij hebben daarom moeten besluiten haar in te laten slapen.
Bij het natuurlijke rouwproces van olifanten gebeurt het vaak dat de familie bij de overleden olifant stilstaat om afscheid te nemen. Wij geven de kudde dan ook de tijd die zij nodig hebben om te rouwen. Het binnenverblijf in het Rijk der Reuzen zal daarom tijdelijk gesloten zijn.
Omdat Khine War War het oudste vrouwtje van de olifantenfamilie was, was zij de leider van de kudde. Nu zal Indra, de dochter van Khine War War, waarschijnlijk de nieuwe, natuurlijke leider worden.
Het gemis is groot. War War was een icoon binnen DierenPark Amersfoort. Zij woonde ruim dertig jaar in het park. In 1999 kreeg zij dochter Indra. Later is ze oma geworden van Kina, Kyan en Yunha. Ook was zij de overgrootmoeder van Thabo en Yindi.
The post Olifant Khine War War overleden appeared first on DierenPark Amersfoort .