In DierenPark Amersfoort zijn plompe lori’s geboren. “De jonge nachtaapjes maken het goed”, vertelt dierverzorger Marianne Spies. “Zij verkennen voorlopig de leefomgeving vanuit de planten of zijn op de buik van de moeder te vinden”, observeert Marianne. Het geslacht van de jongen is op dit moment nog niet bekend.
De ‘kleine plompe lori’ is een halfaap en familie van de lori-achtigen. Zij zijn ’s nachts actief en zijn, voor zover bekend, de enige zoogdieren die giftig zijn. Voordat de moeder op jacht gaat, likt zij haar ellebogen. Hier zitten speciale klieren die gif uitscheiden. “Zij likt vervolgens haar jong, zodat het gif het jong beschermt tegen vijanden”, legt Marianne uit. In DierenPark Amersfoort lopen de jongen geen gevaar: de vader van de nachtaapjes en de andere nachtdieren laten ze met rust.
De kleine plompe lori leeft in de natuur in Zuid- en Zuidoost-Azië, daar is het dier bedreigd. Door hun reflecterende ogen is de kleine plompe lori een ‘makkelijke’ prooi voor jagers. De nachtaapjes worden veelal verkocht om als huisdier te houden en de dieren worden gebruikt in de traditionele geneeskunde. Ook worden de populatie en het leefgebied kleiner door het kappen en verbranden van de bossen. “In DierenPark Amersfoort zijn wij erg blij met de komst van de jonge nachtaapjes en gelukkig gaat het goed met hen”, verklaart Marianne. Bezoekers kunnen de kleine plompe lori’s vinden in De Nacht in DierenPark Amersfoort. Daar worden bezoekers uitgedaagd om goed te kijken tussen de bomen en planten, want de kleine plompe lori’s zijn goed verstopt.