Bereikbaarheid en spelregels Koningsdag

12 apr , 10:22 Gemeente
amersfoort 3 van 5
Amersfoort.Nieuws.nl

Zaterdag 26 april vieren we Koningsdag. In heel Amersfoort worden die dag activiteiten georganiseerd. Ook verkopen veel mensen die dag spulletjes op de kleedjesmarkt, maken muziek of organiseren spelletjes. Kom zoveel mogelijk lopend of met de fiets.

Er zijn meerdere kleedjesmarkten tussen 07.00 en 17.00 uur. In de binnenstad is de kleedjesmarkt in het winkelgebied tussen de Utrechtsestraat, Arnhemsestraat, stukje Stadsring, Langestraat, Hellestraat, Kamp, Sint Jorisplein en Amicitia. Ook zijn er kleedjesmarkten in Winkelcentrum Vathorst, Nieuwland (Patriciërslaan en winkelcentrum), Hoogland (grasveld naast de manege aan de Engweg), Hooglanderveen (schoolplein St. Josephschool), De Nieuwe Stad en Bloemendalsestraat. Voor deze laatste twee kleedjesmarkten moet je je vooraf aanmelden.

Spelregels kleedjesmarkt

Deelnemers aan de kleedjesmarkt moeten zich houden aan de volgende spelregels:

  • Particulieren mogen geen etenswaren, (fris)dranken en vapes met smaakjes (anders dan tabakssmaak) verkopen. Met uitzondering van door kinderen zelfgemaakte koekjes, muffins of snoepzakjes.  
  • Geen kleedje neerleggen voor de ingang en nooduitgangen van winkels en/of horeca, hiervoor staan kruizen op straat.
  • Vanuit brandveiligheid is het gebruik van gasflessen en verhittingsapparatuur (zoals vuurkorven) verboden.  
  • De verkoop van levende dieren, zoals kuikentjes, mag niet. Ook gokspelletjes en spellen met levende dieren zijn verboden. 
  • Geen monstertjes of proefexemplaren (sampling) uitdelen.  
  • Voertuigen, caravans, aanhangwagens, tenten en kramen mogen niet binnen het gebied geplaatst worden. Uitzondering zijn de vaste/vergunde standplaatsen.  
  • Geen gebruik van geluidversterkende apparatuur.
  • Neem na afloop of bij vertrek van de kleedjesmarkt de niet verkochte spulletjes en afval meteen mee.

Voor ondernemers geldt het volgende:

  • Ondernemers mogen geen spullen verkopen voor de winkel (geen commerciële verkoop).
  • Horecaondernemers mogen alleen een geveltap en/of eetkraam voor hun zaak plaatsen als daarvoor een vergunning is.

Bereikbaarheid binnenstad op Koningsdag 

Op 25 en 26 april verwachten we veel bezoekers. Kom zoveel mogelijk met de fiets of lopen. Ook moet de binnenstad bereikbaar blijven voor hulpdiensten, daarom gelden de volgende maatregelen.

  • De binnenstad is tussen 06.00 en 18.00 uur voetgangersgebied en afgesloten voor verkeer. Bij de in- en uitrijroutes staan verkeersregelaars. Hun aanwijzingen zijn leidend. 
  • De Kleine Spui is afgesloten voor (brom)fietsverkeer tussen 11.00-18.00 uur. De Grote Spui en het Smallepad blijven bereikbaar.
  • Binnenstadbewoners met een ontheffing kunnen tussen 06.00-18.00 uur het gebied alleen uitrijden. Na 18.00 uur is de binnenstad inrijden weer mogelijk. Door drukte en verkeershinder is het aan te raden om het voertuig tijdig buiten de binnenstad te parkeren. 
  • De bewaakte, gratis fietsenstallingen en parkeergarages zijn bereikbaar en open zoals altijd.
  • Langs de randen van de binnenstad zijn extra fietsenstallingen ingericht (zie kaartje). 
  • Tijdens Koningsnacht is fietsparkeren ook mogelijk in de Langestraat, op aangewezen plekken. Stewards helpen hierbij. Let op, de fiets moet vóór 06.00 uur opgehaald worden vanwege kleedjesmarkt.
Gemeente Amersfoort

Informatie over de kleedjesmarkt en bereikbaarheid, www.amersfoort.nl/koningsdag.Informatie over bewaakte fietsenstallingen, www.amersfoort.nl/fietsenstallingen. Informatie over Koningsdagactiviteiten in Amersfoort, www.koningsdagamersfoort.nl.

Bron: gemeente Amersfoort