De eerste demarrage: leer wielrennen op je eigen niveau

27 mrt , 12:47Sport
instappen-1
Wielervereniging Eemland
Wielrenkoersen zijn er voor iedereen! Ongeacht je ervaring tijdens wedstrijden. “De eerste demarrage” zijn instapwedstrijden voor zowel mannen als vrouwen van vijftien jaar of ouder. Met racebegeleiders leer je bij deze koersen wat je niveau is, verbeter je jouw bochtentechniek en raak je vertrouwd met het rijden in een peloton. En dat allemaal tijdens een officieel KNWU-wielrenevenement. De wedstrijden zijn toegankelijk voor iedereen uit Nederland.
Klasse 3 bestaat uit wedstrijdrijders. Dat zijn renners die 60 minuten koersen. Er is geen geneutraliseerd deel en er zijn geen racebegeleiders. Deze koers is geschikt voor ervaren wielrenners. De gemiddelde snelheid van de koers ligt rond de 40 kilometer per uur.
Klasse 4 noemen we de gevorderde instappers. Bij deze koers zijn race-begeleiders. Die zorgen ervoor dat de wedstrijd in de eerste 4 tot 6 rondes een maximumsnelheid kent. In deze rondes word je geholpen met je bochten- en pelotontechniek. Als de snelheid eenmaal wordt vrijgegeven, komt deze soms boven de 40 kilometer per uur. De wedstrijd duurt ongeveer 45 minuten.
En dan zeker niet op de plaats Klasse 5 met de beginnende instappers. Daarbij wordt de koers voor de helft geneutraliseerd (dus met een maximale gemiddelde snelheid) gereden. Het tempo loopt langzaam op, maar iedereen kan het bijhouden. Tijdens de koers wordt je gecoacht bij het nemen van je bochten, de positie in het peloton en een tactiek die bij jou past. De wedstrijd duurt 45 min net als bij Klasse 4.
De wedstrijden worden verreden op:
-       11 April 2026 Veenendaal bij de AXA Valleirenners;
-       op 2 mei bij WV Eemland in Amersfoort (alleen klasse 4 en 5),
-       in augustus in Tiel bij de Batauwers (datum volgt snel)
-       en op 5 september 2026 weer in Amersfoort bij WV Eemland als Finaledag Vallei- en Eem klassement
Voor starttijden en inschrijving zie de website van de KNWU en tevens www.eerstedemarrage.nl  
loading

Loading articles...

Loading