Vijf jaar bouwen aan betekenisvol cultuuronderwijs

21 okt , 15:30 • Nieuws
uitreiking gevelbordje Corderius College
Mijke Rummens
Marjolein Perdok, wethouder van Kunst en Cultuur Amersfoort, reikte de gevelbordjes uit aan Jasmijn Veraart, docent op het Corderius College.
Marjolein Perdok, wethouder van Kunst en Cultuur Amersfoort, reikte de gevelbordjes uit aan Esther Dubbeld, schoolleider van OBS De Bongerd, en aan Jasmijn Veraart, docent op het Corderius College. Een resultaat van jarenlange samenwerking tussen de scholen en NEOS Cultuuronderwijs om kunst en cultuur te verankeren in het onderwijs.
Kunst raakt kinderen, verwondert ze en brengt ze in beweging. De voorbeelden vliegen je om de oren tijdens de vijfjarige jubileumbijeenkomst van NEOS Cultuuronderwijs. Een bijeenkomst die duidelijk maakt hoeveel mensen betrokken zijn bij kunst en cultuur in het onderwijs en daarbuiten. Wie zich allemaal inzet voor kansengelijkheid, zodat iedereen, van peuter tot puber en mbo-student, kan proeven aan cultuur, kan ervaren wat kunst kan betekenen. Van museumbezoek tot theater en van tekenen tot dans.
Met de uitgereikte gevelbordjes maken scholen duidelijk dat zij zich inzetten voor kunst en cultuur. In het schoolbeleid van OBS De Bongerd is opgenomen dat alle kinderen moeten kunnen leren met het hoofd, het hart en de handen. Krachtige woorden die in de praktijk worden gebracht via lessen in dans, en drama voor de kinderen en het onderleggen van docenten in beeldende kunst. Het Corderius College is gestart met het vak ‘Mens, Leven, Cultuur’ waarin zij samen met NEOS innovatieve onderwijsprojecten heeft neergezet. Projecten waarin leerlingen ontwerpoplossingen bedenken voor het bevorderen van het thuisgevoel in een azc en het gemeenschapsgevoel in een verzorgingstehuis. ‘Betekenisvol onderwijs', zoals ze het zelf noemen, wat prachtige gesprekken en inzichten oplevert. 
De gevelbordjes zullen worden uitgereikt aan alle scholen in Amersfoort en Leusden waarmee NEOS samenwerkt. Zodat op het schoolplein en hopelijk ver daarbuiten iedereen zich bewust wordt van de kracht van kunst en cultuur. Niet alleen voor kinderen, maar laten we daar in ieder geval beginnen. 
Esther Dubbeld sloot af met de hartverwarmende woorden: ‘NEOS, dankjewel voor wat er nu is en wat er nog mag komen. Dat we zoveel mogelijk kinderen mogen raken met al het mooie van kunst en cultuur.’
loading

Loading articles...

Loading