
Van 7 t/m 14 november 2025 staat de Bibliotheek Eemland in het teken van de Week van de Mediawijsheid: een landelijke campagne die laat zien hoe we slimmer, veiliger en bewuster met digitale media kunnen omgaan.
We leven in een wereld vol schermen, meldingen en constante online prikkels. Handig en leuk, maar soms ook overweldigend. Tijdens deze week helpt het Medialab van de Bibliotheek Eemland bezoekers van alle leeftijden om een gezonde digitale balans te vinden.
Gezond schermgebruik is een thema dat iedereen raakt. Kinderen groeien op met schermen, ouders zoeken naar balans en volwassenen zijn voortdurend online. Tijdens de Week van de Mediawijsheid organiseert de Bibliotheek Eemland in al haar vestigingen activiteiten voor jong en oud om het gesprek over mediagebruik op een positieve manier te stimuleren.
Zo kunnen gezinnen op zaterdag 8 november in het Eemhuis deelnemen aan een interactieve lezing van Schermtijdcoach Marloes Jonker, en later in de week samen het My First Smartphone-bordspel spelen: een leuke, laagdrempelige manier om in gesprek te gaan over smartphonegebruik en afspraken thuis.
Het Medialab is een vaste plek binnen de Bibliotheek Eemland waar iedereen kan leren, ontdekken en experimenteren met technologie. Van kinderen die kennismaken met programmeerbare robotjes tot volwassenen die voor het eerst met AI aan de slag gaan: er is voor ieder wat wils.
Het Medialab organiseert het hele jaar door activiteiten, en tijdens de Week van de Mediawijsheid extra workshops in verschillende vestigingen. Daarnaast biedt het Medialab een breed onderwijsprogramma voor basisscholen, middelbare scholen en het mbo in de regio, gericht op digitale geletterdheid en digitaal burgerschap.
Meer informatie en het volledige programma van de Week van de Mediawijsheid is hier te vinden bibliotheekeemland.nl/mediawijsheid.
De Bibliotheek het Eemhuis
Zaterdag 8 november | 10.00 – 11.00 uur | Lezing Schermtijdcoach Marloes Jonker
Zondag 9 november | 14.00 – 17.00 uur | Speel het My First Smartphone-bordspel
Dinsdag 11 november | 10.00 – 12.00 uur | Sociale Media voor Beginners
Woensdag 12 november | 15.00 – 16.30 uur | Maak een ideeën box; offline altijd iets te doen! (8–14 jaar)
Donderdag 13 november | 14.00 – 16.00 uur | Nepnieuws ontmaskerd
De Bibliotheek Hoogland
Maandag 10 november | 10.00 – 11.00 uur | PeuterPret: Op avontuur met Bee-Bot en Rupsje Nooitgenoeg
Woensdag 12 november | 15.00–17.00 uur | Speel het My First Smartphone-bordspel
De Bibliotheek Vathorst
Woensdag 12 november | 15.00–17.00 uur | Speel het My First Smartphone-bordspel
Donderdag 13 november | 10.00 – 11.00 uur | PeuterPret: Op avontuur met Bee-Bot en Rupsje Nooitgenoeg