De Kunstkerstmarkt in de Sint Aegtenkapel én de Mannenzaal in Amersfoort afgelopen weekend was een daverend succes! Er was een totaal van 7000-8000 bezoekers in twee dagen. Deelnemers, publiek en organisatie zijn meer dan tevreden. Reacties van het publiek waren onverdeeld positief. De kwaliteit van de geselecteerde makers en hun handwerk werd zeer gewaardeerd . ‘De liefde waarmee het maakwerk is gemaakt en gepresenteerd is voelbaar’, was voor één van de bezoekers wel het meest opvallend.
Behalve kleinere, betaalbare (cadeau-)objecten , toonden de deelnemers ook kostbaarder werk en de mogelijkheden voor bijvoorbeeld werk in opdracht te laten maken. Zo haalden ze er optimaal promotie voor zichzelf uit. Enkele jonge, startende makers stonden gratis in de kraam en deden zo ervaring op met het in gesprek gaan over hun eigen werk. Behalve als plek om te kunnen verkopen, is de Kunstkerstmarkt ook een ontmoetingsplek voor (jonge) makers, om uit te wisselen en samenwerkingen aan te gaan. Het moedigt makers aan om tot nog hogere kwaliteit te komen. Eén van de deelnemers verwoordde het als volgt: ‘het geeft echt motivatie om nieuwe dingen te creëren en over nieuw werk na te denken’.
Bezoekers genoten van circa 52 deelnemers in het thema Kunst | Ambacht | Handgemaakt | Duurzaam. Ook was er waardering voor het aanbod van gevarieerde live muziek in de Mannenzaal. Onder de meest lokale makers was een uniek handgemaakt aanbod van onder meer grafiek, tekeningen, schilderijen, design, vilt, tuftwerk, ecoprint, sieraden, keramiek, porselein, glaskunst, upcycled design en houtwerk. Maar er waren ook de lekkernijen van Gula Delicatessen en meester chocolatier Rita Carambole. De VVV Amersfoort stond met een kraam met typisch Amersfoortse cadeaus. Restaurant Westsingel had een buitenbar opgezet met heerlijke verse snert en zelf gemaakte glühwein.
Deze succesvolle derde editie van de Kunstkerstmarkt was op twee dicht bij elkaar gelegen historische locaties. Uit de groei van het aantal bezoekers is op te maken dat ze duidelijk voorziet in een behoefte. In 2023, trok de Kunstkerstmarkt in de Elleboogkerk ca. 4500 bezoekers en het jaar daarvoor in 2022 in de Mannenzaal nog ca. 2500 bezoekers.
De markt wordt georganiseerd door De Katoendrukkerij voor het deelgebied het Museumkwartier met support van de Ondernemersvereniging Binnenstad Amersfoort (OBA). Het promotiebeeld werd dit jaar wederom ontworpen door kunstenaar Cornelis Bos.