Het onlangs geopende Medialab in de Bibliotheek het Eemhuis biedt kinderen en jongeren een inspirerende plek om spelenderwijs aan de slag te gaan met technologie, media en creativiteit. In maart organiseert het Medialab twee interactieve workshops: 'Animatiestudio’ voor toekomstige filmmakers en ‘Hoe overleef ik het internet?’ voor kinderen die slimmer en veiliger willen omgaan met de digitale wereld.
Voor kinderen van 8 t/m 12 jaar staat op dinsdag 25 maart een creatieve animatieworkshop op het programma. Tijdens deze sessie leren jonge deelnemers hoe ze met stopmotion-technieken en een greenscreen hun eigen animatiefilm kunnen maken. Ze werken met verschillende materialen om hun verhalen beeldje voor beeldje tot leven te brengen.
Praktische informatie:
• Datum: Dinsdag 25 maart 2025
• Tijd: 15:30 – 16:30 uur
• Locatie: Medialab, de Bibliotheek het Eemhuis
• Kosten: €5,-
• Link: Animatiestudio 8 t/m 12 jaar
Voor jongeren van 10 t/m 14 jaar organiseert het Medialab op vrijdag 28 maart een interactieve workshop over online veiligheid en mediawijsheid. Het internet is een geweldige plek, maar ook een doolhof van fake news, privacy-uitdagingen en sociale media-trends. Tijdens deze workshop maken de deelnemers hun eigen online survivalgids en leren ze kritisch omgaan met digitale content.
Praktische informatie:
• Datum: Vrijdag 28 maart 2025
• Tijd: 15:30 – 16:30 uur
• Locatie: Medialab, de Bibliotheek het Eemhuis
• Kosten: €5,-
• Link: Hoe overleef ik het internet?
Beide workshops bieden een unieke kans voor kinderen om te leren, ontdekken en experimenteren in een veilige en stimulerende omgeving. Aanmelden kan via de website van de Bibliotheek Eemland. Wees er snel bij, want er zijn beperkte plekken beschikbaar!