Op vrijdag 7 februari vond er een voorronde van het Nationaal mbo-debat plaats op het Hoornbeeck College in Amersfoort. De studenten hebben zich de hele week onder begeleiding van de DebatUnie voorbereid om als beste debaters te eindigen bij dit toernooi.
Door te debatteren ontwikkelen jongeren zich tot scherpere denkers, betere teamspelers en overtuigendere sprekers. Bovendien leren ze kritisch informatie te onderscheiden van manipulatie. Deze vaardigheden doen mbo-studenten op tijdens het Nationaal mbo-debat georganiseerd door de DebatUnie.
In drie rondes gingen 130 studenten met elkaar in debat over stemrecht voor gevangenen, het verbieden van TikTok en het mbo-onderwijs. Dit laatste aan de hand van de stelling ‘Alle mbo-studenten die gemiddeld een 7 of hoger staan moeten een jaar sneller kunnen afstuderen’. Zo ontwikkelen de studenten niet alleen hun debatvaardigheden, maar ook hun kennis over maatschappelijke thema’s. Ook waren er verschillende lokale politici aanwezig om in gesprek te gaan met de studenten tijdens een Q&A. Dit waren Niels Oosterom (BBB), Lauren Zwemer (SGP), Gerben Heldoon (SGP), Hans Lemain (VVD) Rosalie Korthaus (CDA) en Harmen Niemeijer (GroenLinks).
De beste teams hebben een plekje bemachtigd om deel te nemen aan de finale van het Nationaal mbo-debat, die plaatsvindt op 26 mei in Nieuwegein. Dit project is onderdeel van de maatschappelijke diensttijd en medegefinancierd door de Europese Unie en Vfonds.