Amersfoort heeft er 400 nieuwe woningen bij in Kruiskamp

13 sep , 21:41 Nieuws
Oplevering Parkweelde 3
De Alliantie

Na drie jaar van bouw en ontwikkeling is de realisatie van 400 nieuwe woningen in de wijk Kruiskamp in Amersfoort een feit. Op 10 september is deze succesvolle oplevering van Parkweelde 3 feestelijk gevierd met de bewoners en betrokkenen. De bewoners kregen namens Koopmans, Nijhuis Bouw en de Alliantie een hinkelspel cadeau.

De Alliantie, in samenwerking met de gemeente Amersfoort, heeft gezorgd voor de sloop van 240 verouderde woningen en hun vervanging door een mix van 320 sociale huurwoningen en 80 middensegment huurwoningen. "Met veel trots kijken we terug op dit succesvolle project dat niet alleen zorgt voor betaalbare en duurzame woningen, maar ook voor een nieuwe levenskwaliteit in de wijk,” zegt Fleur Imming, directeur van de Alliantie regio Amersfoort. Zij voegt daaraan toe: “Wij zullen er als corporatie alles aan doen om ervoor te zorgen dat dit niet zomaar een woonwijk wordt, maar een gemeenschap waar mensen elkaar kennen en zich prettig voelen. Persoonlijk vind ik het mooiste aan dit project dat we met elkaar niet alleen 400 woningen hebben gebouwd, maar 400 nieuwe kansen hebben gecreëerd voor gezinnen, stellen en alleenstaanden om hun leven hier vorm te geven. Daarmee spelen we ook in op de grote behoefte in Amersfoort aan kleinere woningen.”

Verschillende fases

De realisatie van Parkweelde 3 is in 3 verschillende fases verdeeld. 
Aannemer Nijhuis Bouw heeft fase 1 gerealiseerd: de bouw van 214 nieuwe woningen (147 sociale huurwoningen en 67 huurwoningen in het middensegment). Hiervoor moesten 96 woningen aan de Vasco da Gamastraat gesloopt worden. Mink Jaap Ypma, vestigingsdirecteur Nijhuis Apeldoorn: “Wij zijn er trots op dat we onze expertise hebben kunnen inzetten om een duurzame en innovatieve woonomgeving te creëren. Het is geweldig om te zien hoe de nieuwe bewoners zich echt thuis voelen op deze nieuwe plek.”

Fase 2 en 3 was in handen van Koopmans. Dit was de bouw van 63 eengezinswoningen (waarvan 13 woningen in het middensegment) en 123 sociale huurappartementen. Kristian Makkinga, directeur ontwikkeling Koopmans: “De focus op betaalbaarheid en duurzaamheid stond voorop tijdens de bouw. Het realiseren van deze woningen is een belangrijke stap in het verbeteren van de woonomgeving en het verhogen van de woonkwaliteit in de regio.”

Duurzame woonomgeving – hinkelspel als cadeau voor de buurt

Tussen de gebouwen van Parkweelde is een parkachtige, groene omgeving. Ingericht met speeltoestellen voor de kinderen, wadi’s en veel groen. Daar komt een hinkelspel bij, een cadeau voor de buurt namens Koopmans, Nijhuis en de Alliantie. Het hinkelspel wordt zo snel mogelijk aangelegd.

“Het is prachtig om te zien dat we samen met de Alliantie en de bouwpartners, Nijhuis en Koopmans, zo’n waardevolle bijdrage kunnen leveren aan de woonmogelijkheden van onze inwoners,” zegt wethouder Jeroen Bulthuis van gemeente Amersfoort. “Dit project is een mooi voorbeeld van hoe we als gemeente met de woningcorporaties samenwerken om passende woningen voor onze stad te realiseren. Met Parkweelde 3 voegen we niet alleen 400 nieuwe woningen toe, maar creëren we ook een groene ontmoetingsplek voor de hele wijk. De speelplekken, wadi’s en parkachtige inrichting versterken de leefbaarheid en bevorderen ontmoeting. Dit geeft onze stad een duurzame meerwaarde voor de toekomst.”

Met de oplevering van Parkweelde 3 wordt niet alleen de woonbehoefte in Amersfoort aangepakt, maar ook wordt er bijgedragen aan een gevarieerd en evenwichtig woningaanbod voor zowel sociale huurders als inwoners van het middensegment. De woningen zijn ontworpen met oog voor het milieu en voorzien van duurzame oplossingen zoals collectieve en individuele warmtepompen en zonnepanelen.

De nieuwe bewoners zijn allemaal al verhuisd en kijken uit naar hun toekomst in de wijk Kruiskamp. Parkweelde 3 is niet alleen een woonproject; het is een waardevolle aanvulling op de gemeenschap, waar bewoners samen de buurt tot leven laten komen.

Amersfoort Vernieuwt

Parkweelde maakt deel uit van Amersfoort Vernieuwt. Amersfoort Vernieuwt is een samenwerking tussen de gemeente Amersfoort en de woningcorporaties de Alliantie en Portaal. Het doel is om het leven in de wijken op veel gebieden prettiger te maken. Het wonen bijvoorbeeld, maar ook het samenleven en de voorzieningen in de wijk.

Vanaf begin 2000 zijn de ontwikkelingen van Parkweelde gestart. Als eerste is Parkweelde 1 ontwikkeld het gebied tussen de Adventkerk, centrum De Drietand en de Hudsonstraat. Als tweede Parkweelde 2 (aan de Van Randwijcklaan). Er zijn zowel koop- als huurwoningen gerealiseerd.