Leerlingen Guido VMBO lopend naar school in strijd tegen eenzaamheid

Walk for Corona
Walk for Corona
Foto: GSG Guido

Scholieren van Guido, Locatie VMBO Amersfoort, hebben vrijdag een bijzondere mijlpaal bereikt. Samen met 220 andere leerlingen en tientallen medewerkers kwamen zij lopend, skatend of long boardend naar school. Samen willen zij 2000 kilometer afleggen en minimaal €5000,- ophalen o.a. voor de strijd tegen eenzaamheid.

In coronatijd waarin ook middelbare scholieren weinig ruimte hebben voor uitjes en andere buitenschoolse activiteiten, ontstond op de school het idee om een activiteit te organiseren om samen in actie te komen voor een goed doel. Om de saamhorigheid te versterken.
Bert Mollema, teamleider bovenbouw VMBO: ‘Het leven op school is voor scholieren op dit moment weinig aan. Verplicht mondkapjes dragen, geen samenbindende activiteiten, internationale excursies die niet doorgaan. Sommige leerlingen zakt letterlijk de moed in de schoenen. Daar wilden wij graag wat aan doen door die schoenen dan op een positieve manier te gebruiken’.
Daarom bedacht de school een actie: zoveel mogelijk leerlingen gaan lopend van huis naar school, om zoveel mogelijk geld op te halen. ‘We doen iets voor de ander en voor onszelf. De helft van het geld gaat naar netwerk Sociale Gasten, zij werven vrijwilligers in de strijd tegen eenzaamheid. De andere helft mogen leerlingen besteden aan iets leuks voor in de school.’

Prijzen

Voor een aantal deelnemende leerlingen ging de wekker heel vroeg.  Zo zijn er leerlingen uit Ermelo, Harderwijk en zelfs Houten die rond de dertig kilometer lopend afleggen. Zij vertrokken vanochtend om 5.30 uur van huis zodat ze om 12.00 uur op school kunnen zijn.  De deelnemende leerlingen zijn onverdeeld enthousiast. Tim uit klas 4: ‘Er zijn ook allerlei prijzen te winnen, ik hoop dat ik de langste afstand heb gelopen van iedereen.’ Ivan heeft zelfs een speciale outfit gekocht om de mooiste selfie te maken tijdens de actie: ‘Daar kan je twee kaartjes mee winnen voor een pretpark, dus dat leek mij wel een leuk idee’. Laura hoopt het hoogste bedrag op te halen: ‘Ik heb nu al een paar honderd euro aan sponsors van familie en vrienden. Ook mijn docenten sponsoren mee. Hopelijk win ik daarmee de pretparkkaartjes.’

Coronaproof

Kan zo’n actie eigenlijk wel, in tijden van corona? Huismeester Sieuwert Bakker meent van wel: ‘Veel van onze leerlingen reizen met het openbaar vervoer. Het lopen in de buitenlucht in duo’s of groepen van drie lijkt mij een stuk veiliger dan plaatsnemen in de bus of trein. En lopend is het makkelijker anderhalve meter afstand te bewaren dan op de fiets.’  Ook op school is aan een veilige ontvangst gedacht. ‘Leerlingen komen op verschillende tijden aan. Voor hen die over de finish komen, staat een frietje met frikandel klaar.’

Voor directeur Marc-Jan Trouwborst is de actie bij voorbaat al geslaagd: ‘Door deze actie zien we weer een andere kant van onze leerlingen. We testen hun doorzettingsvermogen, het is gezellig en ze zijn bezig voor een ander. Dat is juist een kant van leerlingen en van elkaar die we nu zo missen omdat er op school nu weinig ruimte voor is’.
Voor de meivakantie hoopt de school bekend te maken wat de actie definitief heeft opgeleverd.

Aanmelden nieuwsbrief
Cookieinstellingen